Akliesiems padeda lytëjimas ir klausa
Lietuvos akløjø ir silpnaregiø sàjungos duomenimis, ðiuo metu Lietuvoje gyvena virð 7 tûkst. regëjimo negalià turinèiø þmoniø. Psichologiðkai viena ið sunkiausiø negaliø yra aklumas. Þmogui, kuris staiga netenka regëjimo, sunku sugráþti á áprastà gyvenimà ir prisitaikyti prie pasikeitusiø aplinkybiø. Tifloreabilitologø teigimu, labai svarbu ðiems ligoniams po pirminës pagalbos suteikti reabilitaciná gydymà.
Buvæs aklasis mokosi regëti
Redaktorës Barboros Pirs áþanga: þmonës manæs nuolat klausia, kà atiduoèiau uþ tai, kad vël galëèiau matyti. Kartais jie klausia, ar norëèiau pamatyti savo vaikus, rudenines spalvas arba saulëlydá. Á tokius klausimus man sunku taktiðkai atsakyti, nes tiesa ta, kad man regëti bûtø ádomu ar netgi malonu, taèiau að tikrai neduoèiau uþ galimybæ matyti krûvos pinigø ar kokio vertingo daikto. Maikas Mejus yra tikrai retas þmogus ta prasme, kad jis praregëjo, nors beveik visà savo gyvenimà buvo aklas. Po operacijos, kuri sugràþino jam regëjimà, Maikas pradëjo mokytis matyti. Jo patirtis turëtø sudominti ir pamokyti tuos aklus þmones, kurie vis dar trokðta pamatyti mus supantá pasaulá.
Limbo làsteliø transplantacija
Ragenos epitelio regeneracija vyksta ið limbo làsteliø. Todël jø deficitas ar limbo kamieniniø làsteliø disfunkcija sukelia iðliekanèius ragenos epitelio defektus, erozijas, ragenos vaskuliarizacijà, randus, konjunktyvitus.
Po 55 m. amerikietis atgavo regëjimà
Amerikietis, per nelaimingà atsitikimà prieð 55 metus praradæs regëjimà deðine akimi, vël puikiai mato, skelbia þurnalas „Journal of Medical Case Reports“. Pacientus buvo aðtuoneri, kai vaikui á aká pataikë akmuo – nuo smûgio atðoko akies tinklainë.
Kaip bendrauti su þmogumi, kuris turi regos negalià?
Sociumas LT sulaukia þmoniø istorijø, kuriomis jie pristato savo patyrimus ir nori su kitais DELFI skaitytojais pasidalinti geràja ir blogàja patirtimi, kaip sëkmingai pasiekti uþsibrëþtus tikslus ir ágyvendinti savo svajones.
|